Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY
Bezpieczeństwo i holowanie – pewna asekuracja przy pełnej kontroli
Addnature oferuje szeroką gamę bloczków linowych i przyrządów asekuracyjnych. Na przykład klasyczna zabezpieczenie jest odpowiednie zarówno do zjazdu, jak i asekuracji. Jednakże efekt hamowania jest raczej niski i dlatego stosuje się go coraz rzadziej w asekuracji. Znacznie bardziej popularne są tak zwane kubki – tubery. Jeśli partner odpadnie, to na linie szybko zaciskają się klipsy i z dużą siłą zaczynają hamować. Kubki są kompatybilne z liną pojedynczą, podwójną i bliźniaczą. Są łatwe w użyciu i dlatego idealnie nadają się dla początkujących. Półautomaty są praktyczniejsze szczególnie podczas dłuższych wypraw, ponieważ pozwalają na wygodniejszą asekurację. Pod obciążeniem lina jest automatycznie blokowana przez mechanizm do czasu, aż zostanie zwolniony ręcznie. Te urządzenia zabezpieczające powinny być stosowane przez doświadczonych wspinaczy.

Asekuracja i holowanie

2 Artykuł
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Climbing Technology Chest + Przyrząd zaciskowy, beżowy
Climbing Technology Chest + Przyrząd zaciskowy, beżowy beżowy
Climbing Technology
Chest + Przyrząd zaciskowy, beżowy
MSRP 300,00 zł 219,00 zł
- 27 %
SALE
Ocun Condor Hurry Zestaw asekuracyjny, szary/czerwony
Ocun Condor Hurry Zestaw asekuracyjny, szary/czerwony szary/czerwony
Ocun
Condor Hurry Zestaw asekuracyjny, szary/czerwony
172,99 zł
SALE

Akcesoria do asekuracji wspinaczkowej

Asekuracja podczas wspinaczki ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia i życia, dlatego też przed wyruszeniem na trasę koniecznie skontroluj stan sprzętu asekuracyjnego i dokup nowe elementy, jeśli tylko zauważysz, że zachodzi taka potrzeba. Poniżej przedstawiamy pełną ofertę akcesoriów, jakimi możesz posiłkować się podczas asekuracji wspinaczkowej.

Jakie są zalety nowoczesnych przyrządów asekuracyjnych?

Ważną zaletą jest choćby zmniejszenie ich wagi aż o 30% w stosunku do egzemplarzy poprzednich gwarancji, nie tracąc przy tym nic ze swoich właściwości i wytrzymałości. Praktycznym rozwiązaniem jest możliwość zmiany siły tarcia liny, co pozwala zwiększyć jej żywotność i dopasować ją do sytuacji.

Oferowane przez nas zaciski asekuracyjne zostało wykonane tak, aby zapewnić jak największą wydajność, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu liny oraz samego zacisku. Zaciski asekuracyjne umożliwiają wyrównanie obciążenia, dzięki czemu zyskujesz dużo większe bezpieczeństwo na dużych wysokościach. Są one wyposażone w solidne zabezpieczenia, zapobiegające przypadkowemu otwarciu podczas wspinaczki, a ich konstrukcja uniemożliwia przedostawanie się zanieczyszczeń w głąb.

Wygodne plecaki na długie wspinaczki

Ruszając na trasę, na pewno w odpowiedni sposób dobierasz nie tylko sprzęt, lecz też plecak, w którym wygodnie zabierzesz wszystko ze sobą. Jedną z propozycji mogą być pojemne plecaki od Black Diamond, w której spakujesz praktycznie wszystko, czego możesz potrzebować. Ich dużym plusem jest zastosowanie w produkcji nylonu powleczonego winylem, dzięki czemu znacznie zwiększa się wytrzymałość plecaka, zdolna zdać egzamin nawet w podbramkowych momentach. Wygodę podczas noszenia zapewnia wyściółka z pianki EVA, zastosowana na pasach naramiennych i pasie biodrowym.

Sprzęt asekuracyjny od Addnature to gwarancja spokoju i bezpieczeństwa – już nie musisz obawiać się niemiłych, czy w najgorszym razie nawet niebezpiecznych niespodzianek. Nasz sprzęt to wytrzymałość, pewność i spokój, nawet na najtrudniejszej trasie.