Addnature sklep internetowy - addnature
Wyprzedaż - rabaty do 80%¹
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Elementy asekuracyjne

2 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

  • szary
  • czerwony
  • fioletowy

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Black Diamond ATC Przyrząd asekuracyjny, fioletowy
Black Diamond ATC Przyrząd asekuracyjny, fioletowy fioletowy
Black Diamond
ATC Przyrząd asekuracyjny, fioletowy
MSRP 105,99 zł 69,00 zł
- 34 %
SALE
Ocun Condor Hurry Zestaw asekuracyjny, szary/czerwony
Ocun Condor Hurry Zestaw asekuracyjny, szary/czerwony szary/czerwony
Ocun
Condor Hurry Zestaw asekuracyjny, szary/czerwony
172,99 zł
SALE

Elementy asekuracyjne

Wybierając elementy asekuracyjne, musisz odpowiedzieć sobie na dosyć dużo pytań. Pierwszym i zasadniczym pytaniem jest to, na jakich cechach elementów asekuracyjnych zależy Ci najbardziej? Jaka jest różnica wagi pomiędzy Tobą i asekurantem? To i wiele innych pytań determinuje wybór odpowiedniego sprzętu. Poniżej przedstawiamy Ci ofertę sprzętu asekuracyjnego, dostępnego w naszym sklepie.

Elementy asekuracyjne w sklepie Addnature

Przykładowe przyrządy asekuracyjne, jakie posiadamy w swojej ofercie, pomagają rozwiązać problem dużej różnicy wagi pomiędzy partnerami, jaka może wahać się w przedziale od 10 do nawet 40 kg. Duże różnice stwarzają ryzyko zderzenia się wspinających lub uderzenia o ziemię, jeśli wspinacze nie są jeszcze na zbyt dużej wysokości. Asekurant o mniejszej wadze jest zmuszony użyć większej siły fizycznej, narażając się też na bolesne otarcia dłoni, dlatego tak ważne jest postawienie na dobre przyrządy asekuracyjne, pomagające zwiększyć tarcie liny, zmniejszając siłę fizyczną, jaka jest konieczna do utrzymania cięższego wspinacza.

Bezpieczna asekuracja tylko z Addnature

Przyrządy asekuracyjne, jakie udostępniamy w naszym sklepie, są niezwykle lekkie – waga przykładowa wynosi 90 g. Rolki hamulcowe w gadżetach asekuracyjnych są skonstruowane w taki sposób, aby móc zapewnić w pełni bezpieczne, równomierne hamowanie liny.

W ofercie proponujemy m.in. przyrządzenia asekuracyjne typu Grigri, którego mechanizm blokujący znajduje się wewnątrz i reaguje na mocniejsze szarpnięcie liną – działa na zasadzie podobnej, jak w przypadku pasów samochodowych. Jest to mechanizm bardzo często spotykany w przypadku wspinaczki na ściankach, a także podczas klasycznych wspinaczek.

Oferujemy szeroki wybór asortymentu wspinaczkowego, wykorzystującego różne rozwiązania, takie jak Grigri, Click Up, czy też przyrządy określane mianem „kubka”. Każda z tych konstrukcji pełni nieco inne zadania, zapobiegające m.in. przypadkowemu zahamowaniu liny, skręcaniu się jej, czy też przeniesieniu na nią większej siły tarcia.