Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY
Peak Performance
Peak Performance – Be adventurous.
Firma Peak Performance została powołana do życia przez trzech narciarzy w szwedzkiej górskiej wiosce o nazwie Åre w 1986 roku. Ich celem było stworzenie takich ubrań, jakie sami chcieliby nosić – funkcjonalnych, prostych i wyróżniających się modnym wzornictwem. Ponadto zapragnęli spędzać w ulubionej miejscowości narciarskiej nie tylko urlopy, lecz zamieszkać tam na stałe. Peak Performance jest dziś renomowanym producentem odzieży do sportów zimowych.

Peak Performance

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Produkty Peak Performacne w Addnature.pl

Uprawianie sportów zimowych, ale także innych rodzajów aktywności outdoorowych wymaga odpowiedniego przygotowania, zwłaszcza w kwestii ubioru. Dlatego w Addnature.pl znaleźć można odzież sportową przeznaczoną do różnorodnych dyscyplin i aktywnego stylu życia, przygotowaną przez wiodących producentów, takich jak Peak Performance. W ofercie sklepu znajdziecie odzież i akcesoria do wspinaczki, biegów czy narciarstwa i innych rodzajów aktywności fizycznej.

Marka Peak Performance

Początek działalności Peak Performance to koniec lat 80. XX wieku – w 1986 roku trójka narciarzy postanowiła zadbać o zapewnienie sobie i innym miłośnikom zimowych sportów odzieży dobrej jakości. Dzięki temu, że twórcy marki byli doświadczonymi i utalentowanymi sportowcami, doskonale znali potrzeby osób, które szukały rozwiązań praktycznych, wygodnych, a do tego atrakcyjnych wizualnie. W szwedzkim kurorcie narciarskim Are powstała wówczas marka Peak Performance.

Peak Performance

Zespół Peak Performance tworzyli: Stefan Engström, narciarz i kilkukrotny zdobywca tytułu mistrza świata; Peter Blom, redaktor szwedzkiego magazynu poświęconego narciarstwu; Christer Mårtensson, który odpowiadał za stronę wizualną przedsięwzięcia. Z czasem dołączył do nich także Jonas Ottosson, były alpinista, który zajmował się wcześniej także sprzedażą akcesoriów narciarskich. Tak dobrany zespół doskonale wiedział, czego potrzebują narciarze oraz jak zapewnić im satysfakcjonujące rozwiązania.

Początkowo Peak Performance tworzył swoje ubrania na niewielką skalę, szukając idealnej równowagi między funkcjonalnością i atrakcyjnym designem. Zostało to docenione przez użytkowników, szukających ubrań z trwałych materiałów zapewniających komfort cieplny, swobodę ruchów, a przy tym prezentujących się w oryginalny sposób. W ciągu pierwszych dziesięciu lat działalności Peak Performance z lokalnej firmy stało się rozpoznawalną na świecie marką, dostarczającą najwyższej klasy odzież.

Z czasem Peak Performance zaczęło rozszerzać produkcję, dostarczając doskonałej jakości ubrania dla osób, które aktywnie uprawiają inne sporty zimowe i outdoorowe, a więc potrzebują odzieży pozwalającej na komfort w czasie treningu także w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Właśnie taka odzież dostępna jest w sklepie Addanture.pl.

Marka dostarcza obecnie również wygodną odzież do użytku codziennego – wysoka jakość wykonania oraz ciekawy wygląd przysporzyły jej znaczącą popularność.

Wygodny trening z dopasowaną odzieżą

Wybierając ubrania do uprawiania jakiejkolwiek aktywności sportowej warto na początku zastanowić się, w jakich warunkach będziemy trenować oraz jakim wymaganiom powinna sprostać odzież. Dla wielu osób komfort jest sprawą kluczową i jest tak nie bez powodu. Ćwiczenie czy uprawianie konkretnej dyscypliny w niedopasowanej odzieży może być nie tylko niewygodne, ale przede wszystkim może utrudniać trening i wpływać na jego efektywność. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie aspekty:

  • Szwy i przeszycia – w przypadku odzieży przylegającej szwy mogą powodować otarcia. Warto upewnić się, czy producent zastosował odpowiednią technologię łączenia szwów. W ubraniach marek „no name” często wykorzystywane są najtańsze rozwiązania, które przy dłuższym użytkowaniu mogą okazać się bardzo niewygodne.
  • Przyleganie – zależnie od rodzaju uprawianego sportu odzież może być bardzo dopasowana lub luźna. W sportach takich jak bieganie czy jazda na rowerze ważna jest aerodynamika, odzież powinna więc dobrze przylegać. We wspinaczce luźne fragmenty ubrań mogą przeszkadzać, z kolei w narciarstwie luźna odzież wierzchnia zakładana na dopasowane elementy ubioru poprawia komfort cieplny.
  • Elementy funkcjonalne – warto dopasować odzież do swoich potrzeb, sprawdzając, czy producent wyposażył ubrania np. w kieszonki, wygodne zamki błyskawiczne czy ściągacze. Dzięki temu korzystanie z niej będzie znacznie wygodniejsze.

Trening w każdych warunkach

Marka Peak Performance początkowo dostarczała odzież dla narciarzy i osób uprawiających sporty zimowe, dostosowaną do ochrony przed chłodem i wilgocią. Z czasem rozszerzyła ofertę także na inne rodzaje aktywności outdoorowych, przygotowując odzież zapewniającą ochronę także przed innymi czynnikami zewnętrznymi. Warto wybrać ubrania zapewniające komfort w różnego rodzaju warunkach atmosferycznych:

  • Ochrona przed chłodem – wykorzystanie naturalnych lub syntetycznych materiałów zapewnia ochronę organizmu przed zimnem. Peak Performance stosuje w odzieży m.in. technologię Aerotherm, która zapewnia doskonałą ochronę przed chłodem. By zapewnić sobie komfort cieplny warto wybierać także odzież izolacyjną, która bardzo skutecznie osłania ciało przed utratą ciepła, nie powodując również przegrzania organizmu przy uprawianiu sportu i w czasie wysiłku.
  • Ochrona przed wilgocią – trening niezależnie od panujących na zewnątrz warunków to marzenie większości sportowców, dlatego Peak Performance wykorzystuje nowoczesne membrany Gore-Tex, by zapewnić użytkownikom odzieży pełną ochronę przed deszczem i śniegiem. Ściągacze w rękawach i nogawkach, a także w pasie pozwalają lepiej chronić się przed dostawaniem się pod ubranie wody lub śniegu. Warto również pamiętać o ochronie głowy i szyi, nosząc kurtki lub bluzy z kapturem i wysokim kołnierzem.
  • Ochrona przed słońcem i upałem – trenując latem lub przebywając w szerokościach geograficznych o wysokiej średniej temperaturze warto pamiętać o ochronie organizmu przed skutkami długotrwałej ekspozycji na słońce. Szczególnie ważna jest ochrona głowy i karku – warto nosić nakrycia głowy. Trening w wysokich temperaturach jest wyczerpujący, dlatego należy zadbać o to, by noszona wówczas odzież była lekka i przewiewna oraz by dobrze odprowadzała pot.
  • Ochrona przed wiatrem – jesienią i zimą, a także w czasie przebywania w górach warto zadbać o ochronę przed wychłodzeniem powodowanym przez silny, zimny wiatr. W tym celu warto wybrać dobrej jakości wiatroszczelną kurtkę, która zapewni ochronę przed utratą ciepła.
Peak Performance kurtka

Warto pamiętać także o tym, że w czasie aktywności outdoorowej odzież często jest narażona na uszkodzenie i zniszczenie. Dlatego producent Peak Performance przygotowuje ubrania z materiałów cechujących się wysoką wytrzymałością, które sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach i łatwo poddają się czyszczeniu.

Dopasuj odzież Peak Performance

Zaletą wyboru produktów oferowanych przez Peak Performance jest wysoka jakość ich wykonania. Dzięki doświadczeniu twórców marki oraz ich współpracy z najlepszymi sportowcami i fanami aktywnego stylu życia nieustannie powstają nowe linie odzieży dostosowanej do potrzeb użytkowników.

W sklepie Addnature.pl znajdziecie zarówno bieliznę, koszulki i przylegającą odzież izolacyjną, zapewniające odpowiedni komfort cieplny niezależnie od warunków zewnętrznych, jak i ubrania stanowiące warstwę środkową i wierzchnią, takie jak kurtki, bluzy czy bezrękawniki. Wybierając je użytkownik może być pewien, że odzież ta została wyprodukowana tak, by zapewnić jak największy komfort noszenia i wygodę uprawiania sportów czy codziennej aktywności.

Odzież sportowa Peak Performance w ofercie Addnature.pl

Producent Peak Performance dostarcza swoim klientom nowoczesną, wygodną odzież, która zapewnia komfortowy trening. To także ubrania doskonale odpowiadające potrzebom osób, które w codziennym użytkowaniu ubrań cenią wytrzymałość, funkcjonalność oraz atrakcyjny, nowoczesny design. Doskonale dopasowane ubrania dla kobiet i mężczyzn uprawiających różnego rodzaju aktywności outdoorowe znajdziecie w atrakcyjnych cenach w sklepie Addnature.pl. Oferta szwedzkiego producenta to gwarancja satysfakcji dla miłośników wygody w czasie uprawiania sportu.