Addnature sklep internetowy - addnature
Ciesz się jesiennymi biegami
30 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY
Rossignol – jakość od ponad 100 lat
Narciarstwo Rossignol ma we krwi. Bez względu na to, gdzie jedziesz na narty, sprzęt Rossignol można znaleźć wszędzie. Przez ponad 100 lat francuski producent dostarcza narty i sprzęt amatorom sportów zimowych. Liczne innowacje, takie jak narty z włókien szklanych towarzyszą od początku historii tej marki. Dziś Rossignol jest jednym z największych producentów narciarskich na całym świecie. Marka charakteryzuje się wysoką niezawodnością, doskonałą jakością i atrakcyjnym wzornictwem. Bez względu na poziom zaawansowania, sprzęt Rossignol przekonał do siebie zarówno początkujących, jak i profesjonalistów. Nasz sklep oferuje szeroki wybór produktów Rossignol. Nowoczesne kaski, innowacyjne gogle czy wysokiej jakości kijki. Zarówno narciarze, jak i snowboardziści znajdą tu odpowiedni sprzęt.

Rossignol

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Kaski i gogle marki Rossignol w sklepie Addnature.pl

Marka Rossignol jest bez wątpienia znana wszystkim osobom, uprawiającym sporty zimowe – francuski producent od ponad stu lat dostarcza swoim klientom wyjątkowej jakości odzież, a także narty i akcesoria. Wybierają je zawodnicy trenujący narciarstwo alpejskie, biegowe czy jazdę na snowboardzie. Ponadto firma poszerza swoją ofertę także o wyposażenie dla osób uprawiających jazdę rowerami typu fatbike, nadającymi się do jazdy po śniegu i lodzie.

W sklepie Addnature.pl znajdziecie produkty marki Rossignol, pozwalające poprawić komfort uprawiania wybranej dyscypliny zimowego sportu.

Rossignol

Kaski Rossignol – bezpieczeństwo na stoku

W czasie jazdy na nartach czy snowboardzie niezwykle ważnym kryterium jest ochrona głowy przed urazami – kaski Rossignol, dostępne także w ofercie Addnature.pl, zapewniają sportowcom skuteczną ochronę. Dzięki współpracy z firmą MIPS zmniejszone zostało ryzyko uszkodzeń mózgu – siła uderzenia następującego wskutek upadku lub zderzenia jest zmniejszana i rozkładana dzięki specjalnej konstrukcji kasku.

Producent Rossignol oferuje zarówno kaski typu hardshell, jak i in mold:

  • Hardshell to kompozycja zewnętrznej skorupy z ABS z wewnętrznym wypełnieniem z panki EPS, pochłaniającej wstrząsy. Ponieważ warstwy te nie są ze sobą zlane, zewnętrzna skorupa jest mniej podatna na skutki uderzeń, a otwory wentylacyjne są rozmieszczone w wygodny sposób.
  • In mold to rozwiązanie, w którym warstwa pianki jest „wlana” w skorupę i łączy się z nią bezpośrednio. Dzięki temu kask można wygodnie dopasować, zmniejszając również ryzyko przesuwania się go.

Ponadto Rossignol dostarcza kaski wzmacniane włóknem węglowym, dzięki czemu zapewniają jeszcze większą odporność na uderzenia. Producent wyposaża swoje kaski w nowatorskie systemy dopasowywania rozmiaru, dzięki zastosowaniu wstawek z elastycznych elementów nad potylicą. To dobra opcja dla dzieci i osób początkujących, które dopiero przyzwyczajają się do noszenia kasku.

Różne rodzaje rozmieszczenia otworów wentylacyjnych w kaskach narciarskich Rossignol pozwalają dopasować stopień efektywności wymiany powietrza do charakteru uprawianej dyscypliny.

Gogle narciarskie

Sklep Rossignol dysponuje szeroką ofertą produktów – w Addanture.pl znajdziecie wybrane gogle, pozwalające podnieść komfort poruszania się po stoku, w zaśnieżonym terenie. Kompatybilne z kaskami gogle to znaczące ułatwienie w czasie zjazdów, ale także podczas wędrówek po górach powyżej pokrywy śnieżnej.

W czasie długotrwałego przebywania w silnie nasłonecznionym terenie, można narazić się na skutki tzw. ślepoty śnieżnej – to poparzenie siatkówki oka wskutek ekspozycji na promienie słońca: światło widzialne w połączeniu z promieniowaniem UV

Dopasowując gogle warto pamiętać, że mają one być nie tylko funkcjonalne i zapewniać ochronę przed promieniowaniem słonecznym, ale również powinny się stabilnie trzymać i być wygodne. Dlatego można wybrać gogle z wąską, średnią lub dużą ramą – im większa rama, tym głębiej osadzone są w niej szkła.

Rossignol stosuje własne oznaczenia zakresów ochrony, dzięki którym można dopasować gogle ze szkłami najlepiej odpowiadającymi warunkom panującym na stoku:

  • S1 – szkła najlepsze na pochmurny dzień,
  • S2 – idealne na zmienną pogodę, zachmurzenie z przejaśnieniami,
  • S3 – doskonałe na wysokie nasłonecznienie

Ponadto sportowcy mogą wybrać modele z pojedynczymi lub podwójnymi szkłami w goglach – pojedyncze szkła posiadają warstwę ochronną przed parowaniem, jednak dla pełnego wyeliminowania osadzania się pary wodnej na szkłach przy intensywnym wysiłku lepiej wybrać większy model z podwójnymi szkłami.

Produkty Rossingol dostępne w sklepie internetowym Addnature.pl to nowoczesne produkty, dzięki którym poruszanie się po stoku będzie bezpieczniejsze i zapewni sportowcom wygodę.