Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Alpina – Kaski i gogle z tradycją

Firma Alpina powstała w 1980 roku jako niewielkie przedsiębiorstwo produkujące okulary i gogle sportowe w Friedberg-Derching, niedaleko Augsburga. Dziś dzięki łączeniu innowacyjnych pomysłów z modnym, niezobowiązującym wzornictwem okulary i kaski tej marki inspirują i zachwycają klientów na całym swiecie. Produkty marki Alpina cechują się znakomitą wygodą noszenia, optymalnym poziomem ochrony oraz zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.

Topowe kategorie

Odkrywaj nowe produkty Alpina

Alpina Nacan III Okulary, czarny
Alpina Nacan III Okulary, czarny czarny
Alpina
Nacan III Okulary, czarny
328,99 zł
SALE

Alpina

3 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

  • szary
  • czarny

Cena

do

Opinie klientów

  • 1
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Alpina Lyron Okulary rowerowe, czarny/szary
Alpina Lyron Okulary rowerowe, czarny/szary czarny/szary
Alpina
Lyron Okulary rowerowe, czarny/szary
287,99 zł
SALE
Alpina Nacan III Okulary, czarny
Alpina Nacan III Okulary, czarny czarny
Alpina
Nacan III Okulary, czarny
328,99 zł
SALE
Alpina Carapax 2.0 Kask rowerowy, czarny
Alpina Carapax 2.0 Kask rowerowy, czarny czarny
Alpina
Carapax 2.0 Kask rowerowy, czarny
671,99 zł
darmowa wysyłka
  • Warianty: 52-57cm

Historia marki Alpina: kaski i gogle

Pierwszy katalog produktów powstał w 1980 roku – mała oferta produktów nie dorównywała ogromnemu entuzjazmowi założycieli marki: Rainerowi Winterowi, Warnerowi Grau, Rolfowi Obermeierowi oraz Hagenowi Stockklausnerowi. W drugim roku działalności Alpina wprowadza na rynek rewolucyjne gogle narciarskie TURBO z doskonałym polem widzenia, które zwiększają przyjemność i bezpieczeństwo jazdy. Na przełomie 1982 i 1983 roku wprowadzono okulary przeciwsłoneczne M1, które szybko zostały określone mianem kultowych, zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Okulary M1 były w całości ręcznie wykonane w Niemczech, dzięki czemu ich proces produkcyjny mógł być ściślej kontrolowany.

W 1983 roku był kamieniem milowym dla marki. A wszystko dzięki produkcji okularów Surf’n Snow. Model w 1986 został przemianowany na SWING, obecnie zaś znany jest pod nazwą S-Line. 1,5 miliona sprzedanych na świecie okularów sprawiło, że są to najpopularniejsze modele wielofunkcyjnych okularów. W 1992 roku wprowadzono na rynek niełamliwe soczewki z poliwęglanu, tzw. Ceramic Lens Technology. Zaawansowana technologia pozwoliła na zyskanie Alpinie miana lidera na rynku w tym sektorze akcesoriów sportowych. Soczewki QUATTROFLEX przynoszą nowy rozdział w technologii gogli sportowych. W 1966 roku zostaje opracowana technologia RUN SYSTEM, która pozwala na lepsze dopasowanie kasków rowerowych. Dopasowywanie technologii do potrzeb zmieniającego się rynku umożliwiło powstanie w 2013 roku nowoczesnego Run System Classic Slide, czyli systemu pozwalającego na doskonałe dopasowanie kasku pasującego na małe dziecięce głowy.

W latach 2002 i 2003 udaje się wypuścić pierwsze kaski narciarskie, w których zastosowano technologię RUN SYSTEM. 2007 rok przynosi kolejne nowości marki – wtedy wypuszczone zostają pierwsze modele kurtek z ochraniaczami sportowymi. 2008 rok przynosi połączenie dwóch nowoczesnych technologii, pozwalając na stworzenie nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie soczewek. Polaryzacja QUATTROFLEX umożliwia doskonały kontrast, zaś samoprzylepny VARIOFLEX adaptuje się do panującego nasłonecznienia. W 2013 roku pierwszy raz technologie CONEHEAD i RIB FRAME zostają wbudowane w kask rowerowy – dzięki tym usprawnieniom kaski rowerowe są lekkie, zapewniają doskonałą aerodynamikę i wentylację. Te kaski są wyjątkowym produktem na rynku kasków sportowych.

Od początku działalności marki Alpina minęło wiele lat. Firma dba o stały rozwój oraz o to, aby stale dostarczać swoim klientom produkty najwyższej jakości. Alpina jest obecnie lidem rynku w produkcji nart, okularów i kasków. W Niemczech Alpina osiąga sprzedaż na poziomie ponad 40% ogólnej sprzedaży w branży. Produkty Alpina dostępne są w 35 krajach.

Alpina kaski

Gogle Alpina

Jazda na nartach lub snowboardzie wymusza na sportowcu konieczność wyposażenia się w profesjonalne produkty osłaniające oczy. Zimowe sporty wiążą się ze sporą ilością zagrożeń – zarówno w postaci różnego rodzaju przeszkód naturalnych, innych narciarzy i ich sprzętu czy panujących warunków atmosferycznych. Intensywne opady śniegu utrudniają widoczność, dlatego ważne jest wybranie takich okularów, które zwiększą ostrość. Istotnym zagrożeniem dla wzroku sportowca są również odbijane od śniegu promienie słoneczne. Śnieg odbija aż 85% promieni światła, ponadto im wyżej nad poziomem morza znajduje się sportowiec, tym bardziej jest narażony na niebezpieczeństwo uszkodzenia wzroku.

Wybierając gogle narciarskie czy snowboardowe warto zwrócić uwagę na zabarwienie szkieł – odpowiedni kolor pozwoli na skuteczną ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem w warunkach, w jakich najczęściej planuje się jeździć. Im ciemniejsze szkła, tym lepiej chronią przed bardzo intensywnymi promieniami słonecznymi, jaśniejsze szkła lepiej sprawdzą się do nocnej jazdy lub w pochmurne dni. Warto wybierać modele okularów wyostrzających kontury, bo dzięki nim o wiele lepiej dostrzega się szczegóły i zarysy obiektów na trasie narciarskiej.

Alpina proponuje bogaty wybór gogli dla dorosłych i dzieci. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu gogle mają zwiększoną odporność na parowanie, dlatego korzystanie z nich jest bardzo wygodne. Wybierając konkretny model gogli warto zwrócić uwagę na to, czy jest on kompatybilny z kaskiem. Dzięki temu sportowiec ma zapewnione wysoki poziom bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych.

W ofercie Alpina dostępne są również sportowe okulary przeciwsłoneczne. Wybierając produkty niemieckiej marki klient ma pewność najwyższej jakości wykonania oraz bardzo dużej dbałości o szczegóły. Nowoczesne, wyraziste modele okularów Alpina pozwalają na korzystanie z nich zarówno podczas uprawiania aktywności sportowych, jak i w codziennych sytuacjach.

Kaski Alpina

Od początku działalności niemiecka marka proponuje swoim klientom duży wybór model kasków sportowych. Zarówno kolarze, jak i snowboardziści i narciarze potrzebują skutecznie chronić głowę przed urazami. Dzięki dużemu wyborowi kasków Alpina z łatwością można dopasować poziom ochrony głowy do swoich potrzeb i wymagań jakie stawia przed sportowcem konkretna dyscyplina sportowa.

Kaski rowerowe Alpina dzielone są na trzy kategorie: kaski dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Różne obwody głowy oraz odmienny dizajn pozwalają na wybranie najlepszego produktu dopasowanego do indywidualnego gustu sportowca. Wybierając kask rowerowy lub do uprawiania sportów zimowych konieczne jest dokładne zmierzenie głowy i rozmiaru kasku w taki sposób, aby dobrze przylegał on do głowy i nie utrudniał widoczności. Głowę należy zmierzyć w najszerszym jej punkcie – około centymetra nad oczami.

Kaski zimowe i kaski do jazdy na rowerze to produkty o odmiennych właściwościach i innym systemie ochrony głowy – nie można ich używać zamiennie. Aby zapewnić sobie optymalny poziom bezpieczeństwa konieczne jest posiadanie osobnych kasków do różnych dyscyplin sportowych.

Produkty Alpina w sklepie Addnature.pl

Sklep internetowy Addnature.pl oferuje bogaty wybór oryginalnych produktów niemieckiej marki. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas podejmowania się różnych dyscyplin warto wybierać wysokiej jakości akcesoria. Alpina proponuje zarówno kaski, jak i gogle oraz okulary sportowe o zróżnicowanym poziomie ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Produkty Alpina wybierane przez profesjonalistów na całym świecie, a także przez wszystkie osoby, które cenią sobie najwyższą jakość w korzystnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów dostępnych w Addnature.pl.