Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.


Wspinaczka (3.001 Produkty)

Marka

Wybrany:

Cena (zł)

 • -
  Wznów

Opinie klientów

Wybrany:
Wspinaczka - profesjonalny sprzęt wspinaczkowy
Sortuj
Strona 1 z
53
 
Sortuj
Strona 1 z
53

Sprzęt wspinaczkowy & boulderingowy w sklepie Addnature.pl

Wspinaczka to sport uprawiany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, w specjalnych halach. Obecnie ze względu na wzrastającą popularność tej aktywności przybywa miejsc, w których można się wspinać. Są to zarówno naturalne nawisy skalne i skały przystosowane do bezpiecznej wspinaczki na łonie natury, jak i specjalistyczne hale, na których podstawowych zasad bezpieczeństwa wspinaczki nauczą nas profesjonalni wspinacze. Warto zaczynać przygodę z tym sportem w bezpiecznym środowisku hali sportowej i wraz z nabywaniem nowych umiejętności próbować swoich sił w innych, bardziej wymagających warunkach.

Rodzaje wspinaczki

Obecnie można wyróżnić wiele typów wspinaczki. Do najpopularniejszego i powszechnie rozpoznawalnego sportu należy wspinaczka halowa. Jednak fani tego sportu na pewno słyszeli o:

 • Boulderingu– wspinaczce bez asekuracji w naturalnej przestrzeni, np. po wolno stojących blokach skalnych,
 • Wspinaczce skałkowej,
 • Wspinaczce górskiej,
 • Wspinaczce lodowej– wymagającym rodzaju sportu, którego bezpieczne ćwiczenie wymaga największych ilości sprzętu, odzieży, ale i przygotowania kondycyjnego,
 • Alpinizmie podziemnym – wspinaczce w jaskiniach.
Wspinaczka skałkowa

Zależnie od tego w jakim miejscu uprawia się wspinaczkę powinno się być przygotowanym na inne wyzwania i występowanie innego rodzaju trudności. Różne miejsca wspinaczki wymagają także odmiennego sprzętu wspinaczkowego, który pozwoli na komfortowe i bezpieczne uprawianie sportu.

Niezbędne wyposażenie wspinaczkowe

Aby zapewnić sobie odpowiedni komfort cieplny i jednocześnie ochronić ciało przed otarciami i urazami warto wybrać dopasowany strój sportowy. W przypadku wspinaczki odzież powinna być przylegająca, dobrze odprowadzać wilgoć i nie krępować ruchów. Zależnie od miejsca wspinaczki – hali lub na świeżym powietrzu – warto wybrać inną odzież, która pozwoli na wygodne uprawianie tego sportu. Wyższa temperatura pozwala na wspinaczkę bez dodatkowej odzieży, zaś w przypadku wspinania się w gorszych warunkach warto rozważyć odpowiednio skonstruowane okrycie wierzchnie, np. kurtkę czy bluzę do wspinaczki.

Niezbędna odzież do wspinaczki

Dla osób, które amatorsko zajmują się wspinaczką, lub też dopiero chcą spróbować tej formy aktywności poleca się skorzystanie z dobrze wyposażonej hali sportowej i wspinaczkę w bezpiecznych warunkach pod okiem doświadczonego trenera. W takich miejscach dostaniemy także niezbędny sprzęt.

Jak wyglądają buty wspinaczkowe?

Jeżeli chcemy wspinać się w profesjonalny sposób nie możemy zapomnieć o konieczności posiadania odpowiednich, dopasowanych butów wspinaczkowych. To obuwie stanowi najważniejszy element stroju wspinacza. Ponieważ obuwie wspinaczkowe jest wyprofilowane i odpowiednio usztywnione zwiększa przyczepność na ściance i pozwala na bardziej komfortowe uprawianie sportu.

Zależnie od rodzaju uprawnianej wspinaczki obuwie powinno być w inny sposób profilowane.

 • Buty do wspinaczki halowej i skalnej łatwo rozpoznać ze względu na ich wygięty kształt, obuwie zwykle ma gumowany czubek, który zapobiega ślizganiu się buta i jednocześnie jest tak wyprofilowany, by wygodnie było oprzeć sporą część ciężaru ciała na stopie.
 • Obuwie podejściowe przypomina w swoim wyglądzie tradycyjne buty, jednak charakteryzuje się większą ich przewiewnością i gumowanym przodem, który zapewnia ochronę przed wilgocią.
 • Pozostałe elementy wyposażenia wspinacza

  Profesjonalni wspinacze posiadają różnego rodzaju sprzęty, które ułatwiają im uprawianie tego rodzaju aktywności fizycznej. Rodzaj wspinaczki determinuje rodzaje niezbędnych sprzętów.

  Wspinaczka jaskiniowa

  W jaskiniach, czy to naturalnych, czy sztucznych, utrzymuje się wysoka wilgotność, stosunkowo niska temperatura oraz panują zaciemnione warunki. Dla osób, które są pasjonatami tego rodzaju wspinaczki niezbędne wyposażenie stanowi:

  • Odzież ochronna – kurtka niekrępująca ruchów, długie spodnie zapewniające ochronę cieplną oraz zabezpieczające przed urazami i zadrapaniami.
  • Kask – ochrona głowy podczas wspinaczki w naturalnych warunkach stanowi szczególnie ważny element wyposażenia osoby uprawiającej taki sport.
  • Latarka czołowa – wygodne umiejscowienie latarki na głowie wpinacza pozwala na rzucanie snopu światła dokładnie w kierunku w jakim patrzymy, dzięki temu nawet w miejscach o ograniczonej widoczności zapewniona jest konieczna ilość oświetlenia.
  • Uprząż wspinaczkowa – gwarancja bezpieczeństwa dla osoby wspinającej się, w razie utraty kontaktu ze ścianą lina przyczepiona do uprzęży utrzymuje ciało wspinacza w bezpiecznym oddaleniu od ziemi.
  • Rękawiczki i magnezja – podczas uprawiania sportów intensywnie się pocimy, dzięki magnezji i rękawiczkom nie tylko zwiększamy przyczepność dłoni, ale i zabezpieczamy je przez ewentualnymi urazami mechanicznymi.
  Bouldering

  Wspinaczka lodowa

  Jedna z bardziej wymagających dyscyplin. Ze względu na trudne warunki pogodowe jakie panują na lodowcach i ich duże oddalenie od osad i miast, wymaga od sportowca ogromnych umiejętności i odpowiedniego przygotowania, tak fizycznego, jak i sprzętowego. Zwykle wspinaczka lodowa wiąże się z koniecznością zakupu odpowiedniego ubioru i sprzętów.

  • Odzież ochronna – w przypadku wspinaczki na śniegu niezwykle istotna jest ochrona ciała przed wyziębieniem. Podstawowe wyposażenie stanowić będzie bielizna termoaktywna oraz kurtki i spodnie skonstruowane w taki sposób, by chronić przed chłodem i wilgocią.
  • Kask – w przypadku wspinaczki lodowej konieczna jest ochrona głowy nie tylko przed urazami, ale i utratą ciepła. Sportowa czapka i kask zapewnią konieczną ochronę głowy.
  • Raki i czekany – wspinaczka po lodzie wymaga od sportowca dużo umiejętności i siły. Lód jest na tyle specyficznym podłożem, że podczas wspinaczki bez obaw można wbijać się w niego stworzonymi w tym celu kolcami i zapewniać sobie przyczepność w miejscach, gdzie jej brakuje w naturalny sposób.
  • Latarka – ograniczona ilość świata na dużych wysokościach wymaga posiadania ze sobą jego dodatkowego źródła.

  Bouldering

  Ten rodzaj wspinaczki w terenie uprawiany jest bez dodatkowych pomocy asekuracyjnych, dlatego też istotne jest, aby osoba wspinająca się zabezpieczyła się w inny sposób. Zwykle bouldering uprawia się na wolno stojących blokach skalnych, dlatego upadek z dużej wysokości mógłby spowodować bardzo poważne konsekwencje. Za zabezpieczenie służą zwykle materace umieszczane pod miejscem, w którym się wspinamy lub korzysta się ze wsparcia osoby trzeciej, czyli osoby, która kontroluje sposób spadania w taki sposób, aby zniwelować możliwe negatywne skutki upadku. Wymagane w tym rodzaju sportu sprzęty to:

  • Rękawiczki i magnezja – ochrona dłoni przed nadmierną potliwością gwarantuje bezpieczną przyczepność do skały.
  • Odzież – powinna chronić nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale i zabezpieczać najważniejsze miejsca na ciele w razie upadku.
  • Kask – ochrona głowy zawsze powinna być priorytetem.
  • Crashpad – ochronny materac do wspinania bouldering to konieczność.

  Wspinaczka – aktywność dla każdego

  Ze względu na różnorodne rodzaje wspinaczki każdy znajdzie odpowiedni jej rodzaj, dopasowany do swoich możliwości i gwarantujący niezwykłe emocje. W sklepie internetowym Addnature.pl przygotowaliśmy bogaty wybór sprzętu wspinaczkowego, który pozwoli na przekraczanie swoich granic i rozwijanie zdolności wspinaczkowych. Wspinaczka to sport, w którym z dużą uwagą powinniśmy dobierać partnera – osoba nas asekurująca ma w swoich rękach nasze bezpieczeństwo, dlatego zaufanie jest tu podstawą. Z tego względu wiele osób hobbystyczne uprawiających wspinaczkę halową, robi to ze swoimi przyjaciółmi lub partnerami, budując w ten sposób trwałą i mocną relację.  Potrzebujesz pomocy?
  Skontaktuj się z naszymi ekspertami: Pon. - Pt.: 10 - 17
  022 481 05 02
  Newsletter
  Zapisz się w celu otrzymania 50 zł zniżki na zakupy, kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4
  Zadowoleni klienci
  Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
  Wyślij do nas wiadomość tutaj.