Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY
Pielęgnacja materiałów - trwałe zachowanie funkcji
Pielęgnacja materiałów - trwałe zachowanie funkcji
Każde ubranie aby zachować swą funkcjonalność, powinno być specjalnie traktowane, co w praktyce oznacza regularnie myte, konserwowane lub woskowane. Jest to konieczny zabieg w celu zachowanie oddychalności, wodoodporności, braku pochłaniania zapachów. W naszej ofercie posiadamy specjalne, przyjazne środowisku detergenty do poszczególnych typów odzieży. Produkty do pielęgnacji tkanin, żele i spraye do mycia posiadają certyfikat Bluesign. Dzięki najlepszych środkom, odzież GORE-TEX, polary, wełna pozostają funkcjonalne bezterminowe.

Pielęgnacja odzieży

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Akcesoria do pielęgnacji odzieży

Prawidłowe dbanie o odzież to podstawowa kwestia, która związana jest z higieną, ale także pozwala zachować ważne właściwości i cechy, jakie posiadają dane elementy garderoby. Jest to szczególnie ważne w przypadku odzieży przeznaczonej do różnego rodzaju form aktywności fizycznej. Tego typu ubrania zazwyczaj wykonane są ze specjalnych materiałów naturalnych lub syntetycznych, które posiadają właściwości oddychające, przeciwdeszczowe, izolujące itd. Aby odzież mogła zachować te ważne cechy, musi być w odpowiedni sposób prana i konserwowana. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne środki i akcesoria przeznaczone do pielęgnacji odzieży.

Jak wygląda prawidłowa pielęgnacja odzieży?

Pielęgnacja odzieży jest niezbędna do tego, aby ubrania mogły zachować swoje właściwości i trwałość. Jednak, aby czynność ta przynosiła odpowiednie efekty, niezbędne jest wykorzystywanie w tym celu specjalnych środków, metod oraz robienie tego w sposób regularny. Podstawową kwestią w zakresie pielęgnacji odzieży jest oczywiście jej regularne pranie. W tym celu należy wybierać środki, które przeznaczone są do danego typu materiału, z jakiego wykonana jest odzież. Materiały syntetyczne potrzebują bowiem innych środków piorących niż ubrania wykonane z naturalnych materiałów. Ponadto bardzo istotne jest również to, czy pierzemy ubrania ręcznie, czy w pralce oraz to jaką temperaturę ma woda (w przypadku odzieży sportowej nie należy przekraczać 30-40 stopni Celsjusza).

Impregnacja to kolejny ważny etap pielęgnacji odzieży, który stosuje się w przypadku elementów garderoby, które mają za zadanie chronić nas przed deszczem. Prawidłowa impregnacja znacząco ulepsza właściwości wodoodporne materiałów oraz zabezpiecza je przed zabrudzeniami i tym samym wydłuża ich żywotność.

Czego unikać podczas pielęgnacji odzieży?

Podczas pielęgnacji odzieży sportowej i turystycznej z pewnością należy unikać stosowania zwykłych środków piorących czy też różnego rodzaju płynów zmiękczających. Takie preparaty mogą trwale uszkodzić materiał i sprawić, że utraci on swoje cenne właściwości. Ponadto pranie ubrań w zbyt wysokiej temperaturze lub przy zbyt dużych obrotach pralki również może wpłynąć niekorzystnie na ich żywotność, dlatego należy o tym pamiętać.