Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Kijki narciarskie i skitourowe

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Kije narciarskie i skiturowe

Kije narciarskie i skiturowe to, poza nartami, najważniejszy element wyposażenia każdego miłośnika skituringu. Bez nich zjazdy oraz zdobycie konkretnego szczytu byłoby niemożliwe za pomocą nart. Wybór odpowiednich kijków narciarskich jest zatem niezwykle ważny. Warto wybrać produkty jedynie od najlepszych i sprawdzonych producentów. W sklepie Addnature posiadamy szeroki asortyment niezawodnych kijków do skituringu.

Kijki skiturowe – kiedy są niezbędne

Skituring, czyli nic innego jak wspinaczka na nartach skiturowych, w ostatnich latach jest uznawana za jeden z najpopularniejszych sportów zimowych. Wielu miłośników narciarstwa oraz wspinaczki górskich korzysta z możliwości, jakie dają narty skiturowe i próbują swoich sił w zdobywaniu górskich szczytów zimą. Warto jednak pamiętać o tym, że bez odpowiedniego sprzętu wejście na nartach pod górę jest niezwykle trudne.

Pokonanie wzniesień na nartach skiturowych jest praktycznie niemożliwe bez dedykowanych kijków skiturowych. To właśnie z ich pomocą możliwe jest odpychanie się na płaskich powierzchniach bądź w trakcie wjeżdżania pod górę.

Jakie kijki narciarskie wybrać?

Niezależnie od tego jakich kijków potrzebujemy – narciarskich czy skiturowych – należy wybrać te, które wyróżniają się największą niezawodnością. Profesjonalne kijki skiturowe powinny być zaprojektowane i wykonane z trwałych materiałów, odpornych na wygięcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Siła, jaką trzeba włożyć w odpychanie się w trakcie uprawiania skituringu sprawia, że tylko tworzywa nylonowe oraz włókno węglowe sprawdzi się do produkcji tego typu akcesoriów narciarskich.

Kijki narciarskie i skiturowe dla miłośników sportów zimowych na Addnature

W sklepie Addnature posiadamy solidne kijki narciarskie i skiturowe, wykonane z trwałych tworzyw. Oprócz tego kijki do wędrówki dostępne w naszej ofercie posiadają talerzyki na śnieg, które wspomagają poruszanie się w trudnych warunkach, a także zabezpieczają przed upadkiem w trakcie zjazdu.

Posiadamy kijki skiturowe takich producentów jak Leki, Black Diamonds, Komperdell, TUBBS oraz Campz. Każdy model jest dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających narciarzy, a także wyposażony w dodatkowe osłony na rączkach, dzięki czemu podejście i jazda jest niezwykle komfortowa.