Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Talerze i miski

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Talerze i miski turystyczne – niezastąpione podczas wypraw na łono natury

Trudno o przyjemniejszy moment podczas outdoorowych aktywności niż sycący posiłek po intensywnym czasie spędzonym na świeżym powietrzu. Bez względu na to, czy wybierasz się na wyprawę kamperem, czy pod namiot – odpowiednie talerze i miski turystyczne pozwolą Ci cieszyć się ciepłym, smacznym posiłkiem. Przyrządzanie posiłków we własnym zakresie to także sposób na dodatkową niezależność tak ważną podczas outdoorowych wypraw. 

Czym powinny cechować się talerze i miski turystyczne?

Wybierając talerze i miski turystyczne, zwróć uwagę na ich… wagę! Powinny być lekkie i wygodne do schowania oraz przenoszenia. Oprócz niskiej wagi warto upewnić się, czy mają kompaktowe rozmiary. Funkcjonalne talerze i miski turystyczne powinny również być odporne na wysoką temperaturę – w końcu zamierzasz zjeść w nich ciepłą kolację czy obiad. Warto również dopasować do swoich potrzeb odpowiednią pojemność naczynia. Ważnym aspektem, jeśli chodzi o talerze i miski turystyczne, jest także ich łatwe chwytanie. Wiele modeli wyposażonych jest w specjalne uchwyty, które dodatkowo to ułatwiają. Dobrze również zwrócić uwagę na to, czy wybrane przez Ciebie naczynia turystyczne są antypoślizgowe i łatwe do umycia nawet w polowych warunkach.

Jakie talerze i miski turystyczne warto wybrać?

Przy wyborze talerzy i misek turystycznych dobrze jest zastosować również kryterium materiału. Popularnym rozwiązaniem są naczynia ze stali nierdzewnej. Dlaczego? Ponieważ nie wpływają na smak potraw i nie wchodzą z nimi w żadne interakcje. Dodatkowo są bardzo wytrzymałe i trwałe, a także odporne na kontakt z ogniem. Nie musisz także obawiać się odkształceń czy obtłuczeń. Talerze i miski turystyczne odporne na wysoką temperaturę mogą być też wykonane z aluminium lub tytanu. Ciekawą opcją są ponadto modele silikonowe, a także plastikowe. Silikonowe często mają strukturę harmonijki, którą można łatwo złożyć, zyskując tym samym miejsce w torbie czy plecaku. Są lekkie, kompaktowe i można wygodnie zjeść z nich posiłek. Dodatkowo są łatwe w czyszczeniu. Warto jednak pamiętać, że ich odporność na ogień jest ograniczona, więc lepiej nie umieszczać ich na kuchence gazowej.