Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Namioty trekkingowe

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Namioty trekkingowe - nocleg poniesiesz w plecaku!

Namioty trekkingowe cechuje lekkość i kompaktowa konstrukcja, której zapakowanie do wyprawowego plecaka nie będzie sprawiało większego problemu. W przeciwieństwie do klasycznych namiotów turystycznych, wymagających rozstawiania skomplikowanego stelażu i ważących często kilka kilogramów, namioty do trekkingu są najwyższą formą kempingowego minimalizmu.

Wybierając się na wyprawę trekkingową połączoną z kempingiem, pójście na kompromisy w sprawie bagażu wydaje się nieuniknione. Spacerowanie na pieszo po trudnym terenie przez kilka godzin z plecakiem ważącym nawet kilkanaście kilogramów będzie mocno uciążliwe. Jeśli dołożymy do tego ciężki namiot, karimaty, czy sprzęt biwakowy, wyprawa staje się naprawdę trudna. Producenci namiotów trekkingowych rozumieją to doskonale i swoje propozycje tworzą z myślą o ochronie, ale i lekkości.

Sprawdzone namioty do trekkingu

Waga namiotu trekkingowego zmienia wiele, dlatego planując długą podróż głównie na pieszo warto zainwestować w droższy namiot wykonany z lekkich, technicznych materiałów gwarantujących solidną ochronę przed wiatrem, wodą czy niższymi temperaturami. Większe i wygodniejsze namioty rodzinne są oczywiście interesującą opcją, jednak zdecydowanie wygodniej dowieźć je w bagażniku samochodu, niż donieść na miejsce na plecach.

Najbardziej standardowe, wysokiej jakości namioty trekkingowe dostępne w Addnature.pl to głównie namioty tunelowe, nastawione na maksymalnie niską wagę i wodo- oraz wiatroszczelność. Ich funkcjonalność nie opiera się o komfortowy wypoczynek w dzień, a spokojną noc w bezpiecznych warunkach. Dzięki niskiej i podłużnej budowie, którą wielu doświadczonych wędrowców i wspinaczy nazywa żartobliwie trumną, namiot nie jest podatny na działanie silniejszych podmuchów wiatru, zmieści się właściwie wszędzie i przy dobrym montażu przetrwa nawet śnieżycę. Ciekawe i często polecane przez podróżnikiów rozwiązania namiotów trekkingowych ma Hilleberg.

Wygodny kemping w górach – na co zwrócić uwagę wybierając namiot trekkingowy?

Planując dłuższą wędrówkę po górach trudno przewidzieć, jakie warunki pogodowe spotkają nas na trasie w nocy. Z tego też względu wybór namiotu, oprócz samej wagi, musi skupić się także na innych aspektach budujących trwałość i funkcjonalność namiotu. Na szczególną uwagę zasługują między innymi:

  • Łatwość rozkładania. Namiot trekkingowy nie może wymagać godzinnego rozpracowywania instrukcji obsługi przed każdorazowym rozłożeniem ani też wymagać zbyt wiele czasu na ponowne zapakowanie go do plecaka. W efekcie producenci namiotów do trekkingu coraz częściej opracowują nowe technologie, skupiając się zarówno na wytrzymałych i lekkich materiałach, jak i samej technice rozbijania namiotu w obozie.
  • Przestrzeń użytkowa. Przy kompaktowych rozmiarach namiotu nie trzeba wcale obawiać się, że będzie on mało wygodny i wymusi spanie w pozycji skulonej. Współczesne namioty trekkingowe zajmują niewiele miejsca w bagażu, ale po rozłożeniu oferują całkiem przyzwoitą przestrzeń noclegową. Wszystko to jednak za sprawą specyficznej budowy – podłużna, prostokątna podłoga i niski sufit umożliwiają maksymalne powiększenie podłogi w namiotowej sypialni.
  • Trwała konstrukcja. Namioty trekkingowe posiadają jedno wejście w przedniej części namiotu i to właśnie wejście jest często najwyższą, największą przestrzenią w całym namiocie. Aby jednak konstrukcja była w pełni stabilna, warto zainwestować w rozwiązania sprawdzonych marek stawiające na innowacje. Szybkie rozkładanie musi tu iść w parze z wytrzymałością w starciu z wiatrem.

Namioty trekkingowe w Addnature

Namiot ma zapewnić ochronę i komfortowy wypoczynek nie tylko w nocy, ale i w ciągu dnia. Trudno wyobrazić sobie więc zapakowanie ciężkiego, nieporęcznego bagażu na trasę trekkingową i zmaganie się z jego rozłożeniem przy każdym kolejnym postoju. Duża różnorodność dostępnych w Addnature.pl namiotów do trekkingu daje szansę wyboru rozwiązania, które w stu procentach spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających wędrowców.