Addnature sklep internetowy - addnature
I start!
30 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 399 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Namioty trekkingowe

6 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

  • szary
  • niebieski
  • czarny
  • oliwkowy

Cena

do

Opinie klientów

  • 1
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Outdoor Research Bug Bivy, czarny
Outdoor Research Bug Bivy, czarny czarny
Outdoor Research
Bug Bivy, czarny
629,99 zł 600,00 zł
darmowa wysyłka
Carinthia Observer Plus Bivy Bag
Carinthia Observer Plus Bivy Bag
Carinthia
Observer Plus Bivy Bag
3.779,00 zł
darmowa wysyłka
Carinthia XP II Plus Bivy Bag, oliwkowy
Carinthia XP II Plus Bivy Bag, oliwkowy oliwkowy
Carinthia
XP II Plus Bivy Bag, oliwkowy
3.199,00 zł 3.180,00 zł
darmowa wysyłka
Carinthia Micro Tent Plus Bivy Bag, oliwkowy
Carinthia Micro Tent Plus Bivy Bag, oliwkowy oliwkowy
Carinthia
Micro Tent Plus Bivy Bag, oliwkowy
4.319,00 zł 4.280,00 zł
darmowa wysyłka
Outdoor Research Helium Bivy, szary
Outdoor Research Helium Bivy, szary szary
Outdoor Research
Helium Bivy, szary
1.109,00 zł
darmowa wysyłka
Nowość
Outdoor Research Helium Bivy, niebieski
Outdoor Research Helium Bivy, niebieski niebieski
Outdoor Research
Helium Bivy, niebieski
1.109,00 zł
darmowa wysyłka
Nowość

Namioty trekkingowe - nocleg poniesiesz w plecaku!

Namioty trekkingowe cechuje lekkość i kompaktowa konstrukcja, której zapakowanie do wyprawowego plecaka nie będzie sprawiało większego problemu. W przeciwieństwie do klasycznych namiotów turystycznych, wymagających rozstawiania skomplikowanego stelażu i ważących często kilka kilogramów, namioty do trekkingu są najwyższą formą kempingowego minimalizmu.

Wybierając się na wyprawę trekkingową połączoną z kempingiem, pójście na kompromisy w sprawie bagażu wydaje się nieuniknione. Spacerowanie na pieszo po trudnym terenie przez kilka godzin z plecakiem ważącym nawet kilkanaście kilogramów będzie mocno uciążliwe. Jeśli dołożymy do tego ciężki namiot, karimaty, czy sprzęt biwakowy, wyprawa staje się naprawdę trudna. Producenci namiotów trekkingowych rozumieją to doskonale i swoje propozycje tworzą z myślą o ochronie, ale i lekkości.

Sprawdzone namioty do trekkingu

Waga namiotu trekkingowego zmienia wiele, dlatego planując długą podróż głównie na pieszo warto zainwestować w droższy namiot wykonany z lekkich, technicznych materiałów gwarantujących solidną ochronę przed wiatrem, wodą czy niższymi temperaturami. Większe i wygodniejsze namioty rodzinne są oczywiście interesującą opcją, jednak zdecydowanie wygodniej dowieźć je w bagażniku samochodu, niż donieść na miejsce na plecach.

Najbardziej standardowe, wysokiej jakości namioty trekkingowe dostępne w Addnature.pl to głównie namioty tunelowe, nastawione na maksymalnie niską wagę i wodo- oraz wiatroszczelność. Ich funkcjonalność nie opiera się o komfortowy wypoczynek w dzień, a spokojną noc w bezpiecznych warunkach. Dzięki niskiej i podłużnej budowie, którą wielu doświadczonych wędrowców i wspinaczy nazywa żartobliwie trumną, namiot nie jest podatny na działanie silniejszych podmuchów wiatru, zmieści się właściwie wszędzie i przy dobrym montażu przetrwa nawet śnieżycę. Ciekawe i często polecane przez podróżnikiów rozwiązania namiotów trekkingowych ma Hilleberg.

Wygodny kemping w górach – na co zwrócić uwagę wybierając namiot trekkingowy?

Planując dłuższą wędrówkę po górach trudno przewidzieć, jakie warunki pogodowe spotkają nas na trasie w nocy. Z tego też względu wybór namiotu, oprócz samej wagi, musi skupić się także na innych aspektach budujących trwałość i funkcjonalność namiotu. Na szczególną uwagę zasługują między innymi:

  • Łatwość rozkładania. Namiot trekkingowy nie może wymagać godzinnego rozpracowywania instrukcji obsługi przed każdorazowym rozłożeniem ani też wymagać zbyt wiele czasu na ponowne zapakowanie go do plecaka. W efekcie producenci namiotów do trekkingu coraz częściej opracowują nowe technologie, skupiając się zarówno na wytrzymałych i lekkich materiałach, jak i samej technice rozbijania namiotu w obozie.
  • Przestrzeń użytkowa. Przy kompaktowych rozmiarach namiotu nie trzeba wcale obawiać się, że będzie on mało wygodny i wymusi spanie w pozycji skulonej. Współczesne namioty trekkingowe zajmują niewiele miejsca w bagażu, ale po rozłożeniu oferują całkiem przyzwoitą przestrzeń noclegową. Wszystko to jednak za sprawą specyficznej budowy – podłużna, prostokątna podłoga i niski sufit umożliwiają maksymalne powiększenie podłogi w namiotowej sypialni.
  • Trwała konstrukcja. Namioty trekkingowe posiadają jedno wejście w przedniej części namiotu i to właśnie wejście jest często najwyższą, największą przestrzenią w całym namiocie. Aby jednak konstrukcja była w pełni stabilna, warto zainwestować w rozwiązania sprawdzonych marek stawiające na innowacje. Szybkie rozkładanie musi tu iść w parze z wytrzymałością w starciu z wiatrem.

Namioty trekkingowe w Addnature

Namiot ma zapewnić ochronę i komfortowy wypoczynek nie tylko w nocy, ale i w ciągu dnia. Trudno wyobrazić sobie więc zapakowanie ciężkiego, nieporęcznego bagażu na trasę trekkingową i zmaganie się z jego rozłożeniem przy każdym kolejnym postoju. Duża różnorodność dostępnych w Addnature.pl namiotów do trekkingu daje szansę wyboru rozwiązania, które w stu procentach spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających wędrowców.