Addnature sklep internetowy - addnature
Wyprzedaż - rabaty do 80%¹
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Bloczki wspinaczkowe

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Bloczki wspinaczkowe

Bloczki wspinaczkowe są szczególnie ważnym elementem wyposażenia, pomagającym wydłużyć żywotność liny. Ich szerokie zastosowanie obejmuje nie tylko wspinaczkę. Można je z powodzeniem wykorzystywać również w ramach prac na wysokości, ratownictwie, czy też w parkach rozrywki przy popularnej tyrolce.

Jaki bloczek wspinaczkowy będzie najlepszy?

Jego głównym zadaniem jest zmniejszenie tarcia na linie podczas wciągania i opuszczania ciężaru, dzięki czemu znacznie zmniejsza się ryzyko jej pęknięcia w kluczowym momencie i wydłuża się jej żywotność. Na rynku dostępne są zarówno bloczki pojedyncze, jak i podwójne, dzięki którym siła tarcia ulega zmniejszeniu nawet czterokrotnie.

Wybierając najlepszy bloczek wspinaczkowy, należy zwrócić uwagę na wielkość łożyska, jako że wraz ze zwiększającą się średnicą rolki, rośnie jego wydajność. Zmniejsza się wówczas również także i siła tarcia i możliwe staje się przenoszenie dużo większych ciężarów.

Bloczki wspinaczkowe w sklepie Addnature

W sklepie oferujemy nie tylko lekkie bloczki wspinaczkowe, doskonale radzące sobie z transportowaniem lżejszych przedmiotów – oferujemy również trwałe, solidne modele, wykonane m.in. ze stali i aluminium, idealnie nadające się do transportu osób.

W ofercie dostępny jest m.in. bloczek wspinaczkowy Micro Traxion od Petzl, którego wysokiej jakości łożyska kulkowe zapewniają wydajność sięgającą nawet do 91%. Co więcej, bloczek z powodzeniem poradzi sobie nawet na zabrudzonej czy też oblodzonej linie.

Nasze bloczki są doskonałe dla wszystkich dbających o jak największe zmniejszenie wagi ekwipunku – w pełni łączą w sobie niewielką wagę i dużą wytrzymałość. Co więcej, aby jak najbardziej podnieść poziom bezpieczeństwa i wygodę podczas korzystania, bloczki wspinaczkowe zapobiegają skręcaniu się liny podczas wspinaczki lub przenoszenia ciężaru.