Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Przyrządy zaciskowe kostkowe

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Przyrządy zaciskowe kostkowe

We wspinaczce czy też różnego rodzaju pracach na wysokości z wykorzystaniem liny, bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednio dobrany sprzęt wysokiej jakości. Często różnego rodzaju przyrządy asekuracyjne i inne specjalistyczne urządzenia wspinaczkowe, pozwalają znacznie łatwiej i szybciej poruszać się po linie, co w wielu przypadkach jest ogromną zaletą. Jednym z takich urządzeń są z pewnością przyrządy zaciskowe kostkowe, które sprawdzą się szczególnie tam, gdzie liczy się łatwość i szybkość wspinania po linie.

Czym są przyrządy zaciskowe kostkowe?

Przyrządy zaciskowe kostkowe to grupa przyrządów, które montuje się po wewnętrznej stronie kostki, na bucie, za pomocą specjalnych pasków lub innego systemu. Lina, po której wspina się dana osoba, przechodzi przez ten przyrząd, co sprawa, że użytkownik może wspinać się bardzo szybko i sprawnie po linie używając w tym celu siły mięśni nóg. Urządzenia te produkowane są w dwóch wersjach, przystosowanych zarówno do lewej, jak i prawej nogi, dzięki czemu każdy może dobrać przyrząd do własnych preferencji. Mechanizm wykorzystywany w tego typu przyrządach opiera się na krzywce z ząbkami, na której to zatrzymuje się lina, gdy zostanie obciążona.

Czym kierować się podczas zakupu przyrządów zaciskowych kostkowych?

Decydując się na zakup przyrządów zaciskowych kostkowych, warto pamiętać o tym, że produkty tego typu muszą spełniać pewne wymagania i normy oraz mieć niezbędne certyfikaty potwierdzające ich skuteczność działania i bezpieczeństwo. Z tego względu podczas zakupu warto zwrócić uwagę na tę kwestię i wybierać wyłącznie produkty sprawdzonych i znanych marek, w przypadku których mamy pewność, że spełniają one wszelkie normy bezpieczeństwa i z pewnością będą działać niezawodnie.

Nasza oferta przyrządów zaciskowych kostkowych dostępna w Addnature

W naszym sklepie Addnature znajdą Państwo bogaty wybór różnego rodzaju przyrządów zaciskowych kostkowych, pochodzących wyłącznie od sprawdzonych i znanych na całym świecie producentów sprzętu wspinaczkowego. Z tego względu zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do zakupów na stronie naszego sklepu.