Addnature sklep internetowy - addnature
Ciesz się jesiennymi biegami
30 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Szczotki

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Mammut Zestaw szczotek, czarny
Mammut Zestaw szczotek, czarny czarny
Mammut
Zestaw szczotek, czarny
517,00 zł
darmowa wysyłka

Szczotki wspinaczkowe – ważne narzędzie wspinacza

Szczotki wspinaczkowe to jeden z nieodłącznych gadżetów każdego wspinacza - zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Dlaczego? Ponieważ czysty chwyt sprawia, że wspinanie jest łatwiejsze w każdych warunkach, czy to na ściance wspinaczkowej, czy na naturalnych skałach. Szczotki wspinaczkowe są poręczne, lekkie, zaś korzystanie z nich poprawia przyczepność, a w rezultacie bezpieczeństwo podczas aktywności fizycznej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szczotki wspinaczkowe?

Głównym zadaniem szczotki wspinaczkowej jest ułatwienie starannego oczyszczenia chwytów. Nawarstwiona magnezja i osad sprawiają, że przyczepność znacząco się zmniejsza, a utrzymanie na chwycie staje się trudniejsze. Przecieranie chwytów specjalistycznymi wspinaczkowymi szczotkami pozwala sprawnie oczyścić je z osadów i zapewnić sobie bardziej efektywne wspinanie. W związku z tym warto zadbać o to, aby narzędzie to miało ergonomiczny uchwyt. Dzięki temu nie będziesz odczuwać zmęczenia dłoni nawet podczas długotrwałego użytkowania. Dużą popularnością cieszą się szczotki wspinaczkowe ze stożkowymi główkami. Taki kształt umożliwia łatwe docieranie nawet do trudno dostępnych, wąskich szczelin. Jeśli chodzi o włosie, możesz zdecydować się na modele naturalne lub syntetyczne. Wśród naturalnych rozwiązań wspinacze chętnie wybierają te z włosia dzika. Również rączka może być wykonana z różnych materiałów – od syntetycznych, nowoczesnych tworzyw po naturalne olejowane drewno, np. bukowe.

Okryj ważne funkcjonalności szczotek wspinaczkowych

Szczotki wspinaczkowe dostępne są w różnych kształtach i konfiguracjach włosia. Możesz zdecydować się na modele z włosiem z jednej strony lub warianty z dwiema główkami z różnymi rodzajami włosia. Niektóre szczotki wspinaczkowe mają również dłuższe włosie w przedniej części, co dodatkowo pozwala na jeszcze bardziej precyzyjne oczyszczanie chwytów. Zwróć też szczególną uwagę na uchwyt szczotki – powinien być odpowiednio gruby i szeroki, aby zapewnić Ci efektywne działanie i nacisk. Wiele modeli posiada także uchwyt, który ułatwia przenoszenie i przechowywanie szczotki do chwytów. Oprócz funkcjonalności warto kierować się także designem, dobierając odcień szczotki na przykład pod kolor do woreczka na magnezję. Możesz postawić na naturalną kolorystykę w odcieniach beżu, brązu czy czerni lub zdecydować się na szczotkę syntetyczną w żywych barwach.