Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Czekany

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Czekany wspinaczkowe - nieodzowny element wspinaczki górskiej

Czekany wspinaczkowe stanowią nieodłączny ekwipunek każdego turysty zimowego. We wspinaczce górskiej, lodowej i mixtowej jego obecność jest wręcz obowiązkowa. Jeżeli wybierasz się w teren o znacznym stopniu nachylenia, warto zabrać ze sobą czekan. Jego najważniejszą rolą jest pomoc w pokonywaniu trudnych szlaków górskich poprzez zapobieganie upadkom na pochyłym terenie oraz ułatwienie wspinaczki na lodowym i stromym terenie. Warto przybliżyć sobie jego zalety oraz sposób wykorzystania.

W zależności od tego, czy wybierasz się na wyprawę typowo turystyczną, czy też będziesz uczestniczył we wspinaczce górskiej, będziesz potrzebował czekana innego rodzaju. Obecnie na rynku znajdują się zarówno czekany przystosowane do turystyki zimowej, jak i do ekstremalnych wyzwań, jakimi są różnego rodzaju wspinaczki.

Czekany wspinaczkowe- budowa

Czekan zbudowany jest z dwóch zasadniczych elementów: głowicy i styliska. Czekany turystyczne i wspinaczkowe różnią się od siebie konstrukcją i budową. Czekany wspinaczkowe, w odróżnieniu od turystycznych, posiadają dużo bardziej wygięte stylisko i inaczej wyprofilowaną głowicę oraz zbudowane są z bardziej wytrzymałych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne.

Czekany wspinaczkowe- gama produktów

W naszym sklepie Addnature.pl posiadamy bardzo szeroki asortyment czekanów do wspinaczki lodowej. Proponujemy Państwu czekany wspinaczkowe takich renomowanych marek jak: AustriAlpin, Black Diamond, Blue Ice, Camp, Cassin, Climbing Technology, Edelrid i Petzl.

Czekany wspinaczkowe dostępne w ofercie naszego sklepu są niezbędnym wyposażeniem każdego miłośnika wypraw, w szczególności wysokogórskich i lodowcowych oraz alpinizmu narciarskiego. Znajdują zastosowanie w warunkach najbardziej ekstremalnych i wymagających. Ich konstrukcja techniczna zdaje doskonale egzamin w terenach stromych i oblodzonych. Większość modeli odznacza się niezwykłą lekkością. Wśród materiałów, z jakich wykonane są nasze czekany wspinaczkowe, przeważa aluminium, stop niklowo-chromowo-molibdenowy lub wysokiej jakości stal nierdzewna. Ergonomiczne ukształtowane głowice umożliwiają wygodne trzymanie czekana w dłoni. Część modeli oferuje możliwość wymiany ostrza i tym samym modyfikacji sprzętu do odpowiednich warunków. Warto również wspomnieć, iż wszystkie czekany wspinaczkowe znajdujące się w ofercie Addnature.pl posiadają niezbędne certyfikaty świadczące o ich jakości i gwarancji bezpieczeństwa.