Addnature sklep internetowy - addnature
Wyprzedaż - rabaty do 80%¹
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY
Torby wspinaczkowe – bezpieczny transport sprzętu wspinaczkowego
Torby wspinaczkowe – bezpieczny transport sprzętu wspinaczkowego
Wspinanie się na wysokie ściany nie jest rzadkością. Po osiągnięciu zamierzonego celu cały sprzęt musi być przetransportowany, najczęściej wciągnięty na górę na linie. W tym celu torby wspinaczkowe są bardzo użyteczne. Są na tyle pojemne, że znajdzie się w nich miejsce nie tylko na sprzęt do wspinaczki. Zwykle dwóch wspinaczy dzieli się rolami. Asekurant najczęściej podczas wspinania zabiera zabezpieczenia pozostawione przez swojego partnera. Torby wspinaczkowe nadają się oczywiście do transportowania całego sprzętu, nawet w przypadku mniejszych wypraw wspinaczkowych.

Torby wspinaczkowe

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Torby wspinaczkowe - najlepszy wybór

Plecaki i torby należą do podstawowego wyposażenia osób udających się w góry. Dzięki nim w bezpieczny i wygodny dla pleców sposób przeniesiemy potrzebny do wspinaczki sprzęt, zapasowe ubrania, wodę i prowiant. W zależności od tego, czy wybieramy się na kilkugodzinną wspinaczkę, czy kilkudniowy trekking z namiotem, wybierzemy ekwipunek o odpowiednim rozmiarze i funkcjonalnościach.

Plecak czy torba do wspinaczki - co wybrać?

Wiele osób może zadać sobie pytanie: po co właściwie torba na wyprawę w góry, skoro mam plecak, który wszystko zmieści? Czy to jest wygodne i funkcjonalne? Podczas, kiedy specjalnie wyprofilowany plecak zmieści wszystkie nasze rzeczy potrzebne podczas górskiej wycieczki, torba, czy też płachta posłuży nam do dużo wygodniejszego transportu liny wspinaczkowej. Lina ulokowana w torbie nie zniszczy się i nie poplącze w połączeniu z innymi akcesoriami w plecaku.

Torby zazwyczaj posiadają dwie pętle, pomagające na równomierne wykorzystanie liny na obu końcach. Będziemy mogli ją bezproblemowo i szybko rozwinąć i zwinąć. Torby wykonane są z wytrzymałych materiałów oraz posiadają wygodne pasy na biodra lub ramię, które w połączeniu z plecakiem na plecach stanowią wygodny zestaw do wspinaczki.

Funkcjonalność i wygoda użytkowania

Zarówno plecaki, jak i torby przeznaczone na sprzęt wspinaczkowy wykonane są z trwałych, odpornych na zniszczenia materiałów. przenoszenie lin w specjalnie do tego przeznaczonych torbach i sakwach zapewnia nam przede wszystkim bezpieczeństwo wspinaczki. Pokrowce chronią liny i pozostały sprzęt zabrudzeniem, obtarciami, czy rozerwaniem. Często są również wodoodporne. 

Torby wspinaczkowe są bardzo użyteczne w warunkach domowych, do wygodnego przechowywania lin, chroniąc je przed splątaniem, a także garażową lub piwniczną pleśnią i wilgocią, lub kurzem zebranym w rzadko odwiedzanej szafie.

Torby wspinaczkowe dostępne w sklepie internetowym

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór plecaków trekkingowych, toreb na liny i worków transportowych, które nadają się na każdego rodzaju górską wyprawę. Dzięki temu sprzętowi zabezpieczysz zarówno grube i długie, jak i mniejsze liny. Już teraz wybierz spośród szerokiej gamy modeli dostępnych w naszym sklepie.