Addnature sklep internetowy - addnature
Wyprzedaż - rabaty do 80%¹
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY
Wspinaczka wielkościanowa – zaczyna być wysoko!
Wspinaczka wielkościanowa – zaczyna być wysoko!
Chcieć to móc - kto chce zdobyć wielką ścianę, ten może to zrobić. Jednak tylko z odpowiednim wyposażeniem. Big Wall oznacza naprawdę wielką ścianę, z długimi i trudnymi podejściami, niekiedy z nocnym biwakowaniem na podejściu, zdecydowanie nie jest to polecane miejsce dla niedoświadczonych amatorów. Określenie Big Wall pochodzi od kalifornijskiej ściany w Parku Narodowym Yosemite, która do dnia dzisiejszego cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wspinaczy. Nasz sklep oferuje drabinki linowe, szpejarki, torby wspinaczkowe oraz inne akcesoria.

Wspinaczka wielkościanowa

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Sprzęt do wspinaczki wielowyciągowej – jakie musi spełnić wymagania?

Wspinaczka wielowyciągowa wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie dla najbardziej doświadczonych miłośników górskich szczytów. Odpowiednio dobrany stopień trudności, przystępny teren i niezawodne, profesjonalne wyposażenie pozwalają dosłownie każdemu zachować najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Na czym polega ten typ aktywności? Najprościej mówiąc, wielowyciągówkę zastosować trzeba zawsze wtedy, kiedy góry lub skałki okazują się wyższe niż długość liny. Chcąc pokonać kolejne wyciągi, obaj wspinacze muszą być stabilnie związani liną.

Przy zakupie sprzętu do wspinaczki wielowyciągowej koniecznie trzeba uwzględnić specyfikę i długość drogi, a także warunki, na jakie możemy być narażeni w ciągu dnia. Znacznie wcześniej trzeba też sprawdzić, czy w danym miejscu znajdują się między innymi wyjątkowo szerokie szczeliny, bezpośrednio przekłada się to bowiem na rodzaj asekuracji. Co ważne, wszystkie zabrane rzeczy muszą być nie tylko odporne i wytrzymałe, ale też lekkie. Przeszkodą w poruszaniu się pod żadnym pozorem nie mogą się też okazać wybrane plecaki wspinaczkowe i worki transportowe. Jeśli waga zabranych ze sobą niezbędników nie okaże się zbyt duża, uczestnicy wyprawy będą w stanie poruszać się znacznie szybciej i bardziej sprawnie na trudnym skalnym terenie.

Sprzęt do wspinaczki wielowyciągowej w Addnature.pl

Przygotowując się do wyjazdu, powinniśmy zaopatrzyć się nie tylko w różnego rodzaju sprzęty do wspinaczki wielowyciągowej, w tym bloczki i specjalne przyrządy zaciskowe, ale też podstawowe akcesoria. Nawet podczas jednodniowej podróży warto mieć przy sobie między innymi batony energetyczne i inne przekąski, napoje, apteczkę, okulary przeciwsłoneczne, wodoodporną i ciepłą odzież. W co warto je zapakować?

Sklep internetowy Addnature.pl posiada szeroką gamę worków transportowych i plecaków do wspinaczki wielowyciągowej, które mają opływowy, ergonomiczny kształt, ważą naprawdę niewiele i gwarantują szybki, bezproblemowy dostęp do zabranych akcesoriów. Wszystkie elementy w naszym asortymencie spełniają rygorystyczne normy. Nad zachowaniem wymaganych standardów jakości czuwają eksperci z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Należą do nich między innymi marki Camp, Petzl, Climbing Technology, Mammut i LACD.

Co jeszcze możesz znaleźć w sklepie internetowym Addnature.pl?

Szczególną popularnością cieszą się różne typy poręcznych i wytrzymałych bloczków, które bardzo dobrze nadają się do redukcji tarcia przy ciągnięciu i holowaniu. Posiadamy także kompleksowe zestawy ratunkowe, drabinki linowe, lonże, siedziska do długiej asekuracji i inne profesjonalne sprzęty do wspinaczki wielowyciągowej.