Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Gogle

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Gogle narciarskie i snowboardowe

Gogle narciarskie, czy też snowboardowe, jeszcze wciąż przez wiele osób są uważane za zbędny, szpanerski gadżet. Jednak nie jest to prawdą. Każdy szanujący się narciarz, czy też osoba uprawiająca inny rodzaj sportów zimowych doskonale wie, jak ważną odgrywają one rolę dla bezpieczeństwa oczu. Jak wybrać najlepsze gogle dla siebie?

Najważniejsze aspekty doboru gogli narciarskich

W pierwszym kroku zwróć uwagę na rozmiar gogli. Na ogół są one dobrze dopasowane pod względem anatomicznej budowy twarzy damskiej, męskiej i dziecięcej, więc nie powinno być z tym większego problemu. Staraj się nie wybierać zbyt ciasnych modeli, jako że potrafią one ograniczyć pole widzenia i wywierać niekomfortowy ucisk na kości policzkowe.

Kolejnym ważnym aspektem jest kolor soczewki. To właśnie od niego zależy, jakim stopniem intensywności pochłaniania światła odznacza się soczewka. Z reguły im jest ona jaśniejsza, tym lepiej sprawdza się przy pochmurnej pogodzie, kiedy promieniowanie nie jest tak silne. Wybierając kolor soczewki, zastanów się nad tym, gdzie uprawiasz sport najczęściej, a co za tym idzie, jakie są najczęściej panujące warunki pogodowe. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór modeli zawierających dodatkowe soczewki wymienne.

Co zapewniają Ci gogle snowboardowe od Addnature?

Jedną z zalet jest choćby zwiększenie kontrastu kolorystycznego, co pomaga Ci osiągnąć znacznie większy komfort jazdy, a także zagwarantować możliwość szybszej reakcji w razie zagrożenia i w rezultacie – dużo bezpieczniejszą jazdę. Dodatkowym atutem jest zastosowanie m.in. powłoki przeciwmgielnej, jak to ma miejsce m.in. w goglach Red Bull Spect Magnetron. Wiele modeli oferuje możliwość szybkiej zmiany soczewek, gdy jesteś na stoku, co jest ogromnym ułatwieniem w przypadku szybko zmieniających się warunków pogodowych.