Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Latarki

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Latarki turystyczne, kempingowe i outdoorowe

Zbliżające się lato to nieodłączny znak tego, że za niedługo wiele osób wyruszy na kempingi, wyprawy leśne i wycieczki w góry, by zaczerpnąć świeżego powietrza i odpocząć od zgiełku miasta. Takie przebywanie na łonie natury ma swój urok, jednak wiąże się ono także z pakowaniem wielkiego bagażu, który ma nam ułatwić przebywanie z dala od cywilizacji.

Latarki outdoorowe

Wbrew pozorom największy problem stanowią latarki, ponieważ bardzo często się psują albo nie działają wystarczająco długo na jednym zasilaniu. Dlatego też AddNature zebrała prawie 30 ofert latarek outdoorowych z niespełna 10 marek, które najlepiej sprawdzą się podczas wycieczek, ale także w życiu codziennym - m.in marka Knog.

Latarki z wytrzymałą baterią

Latarki na stronie cechują się przede wszystkim długą żywotnością baterii (od 20 godzin do kilku dni) i możliwością szybkiego naładowania ich akumulatorów dzięki samochodowemu zasilaniu. Część modeli ma także funkcje powerbanka, który zadba o długą żywotność naszego telefonu.

Energooszczędne latarki LED

Wiele latarek turystycznych to nie tylko jednostajne, energooszczędne światło LED. Podczas wypraw czasem kluczowe jest manewrowanie światłem, dlatego latarki posiadają regulację jasności, odcienia, opcje migania będącego nieraz światłem alarmowym oraz funkcję odstraszania komarów dzięki zmianie na pomarańczowy odcień światła.

Z czego wykonane są latarki turystyczne?

Materiał zewnętrzny, z którego są wykonane latarki to przede wszystkim guma i silikon. Ten rodzaj wykończenia jest idealny, zwłaszcza w modelach z funkcją zapinania latarki, ponieważ wówczas nie trzeba jej trzymać w rękach, a można przyczepić czy to do plecaka, namiotu czy nawet w samochodzie.

Silikon daje także bardzo dobrą ochronę przed poślizgiem, przegrzaniem, brudem czy wodą, dzięki czemu latarki sprawdzą się w praktycznie każdej terenowej sytuacji. Niektóre z nich posiadają także system przyczepienia na magnez, przez co są one w stanie wpasować się i przyczepić na praktycznie każdej powierzchni.

Widać więc, że latarki turystyczne sprawdzą się w naprawdę każdej sytuacji, czy to podczas kempingów i wycieczek, czy nawet podczas zwykłych nocnych powrotów do domu, podczas których widoczność jest ograniczona.