Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Biwak z rodziną - Cieszcie się latem wśród natury

2XU

212 Produkty
Cena w zł
Opinie klientów
Kolor
 • 163
 • 0
 • 1
 • 11
 • 17
 • 20
 • 1
 • 2
 • 8
 • 2
 • 4
 • 6
 • 3
 • 10
 • 1
 • 3
 • 1
 • 0
 • 0
Sortuj
 
Strona 1 z
4

Odzież kompresyjna 2xu

Australijska marka 2xu to międzynarodowa korporacja zajmująca się projektowaniem, tworzeniem i sprzedażą kompresyjnej odzieży sportowej dedykowanej triathlonistom, rowerzystom, biegaczom oraz innym sportowcom fitnessowym. Założona w 2005 roku przez Clyde’a Davenporta, Jamiego Hunta i Aidana Clarke’a ma swoją siedzibę w Melbourne.

Nazwa 2xu oznacza Two Times You („Dwa razy ty”), co ma symbolizować możliwość zwielokrotnienia ludzkiej wydajności dzięki doborowi odpowiedniego stroju. Obecnie produkty australijskiej marki są chętnie noszone przez zawodowych sportowców, m.in. triathlonistkę Emmę Snowsill. Odzież 2xu wybierają również tacy mistrzowie świata jak: LeBron James, Stephen Curry czy Connor McGreggor. Także znani celebryci chętnie sięgają po odzież tej marki – Hugh Jackman czy Sofia Vergara.

O wysokiej jakości produktów 2xu świadczy nie tylko fakt, że ubrania są chętnie wybierane przez znane osoby i profesjonalne drużyny koszykówki czy piłki nożnej, ale również fakt, że produkty 2xu powstają w porozumieniu z cenionymi na świecie uczelniami oraz naukowcami, którzy specjalizują się w sporcie. Do partnerów marki 2xu zaliczyć można: Australijski Instytut Sportu, Światowy Związek Triathlonowy Ironman, Australijski Komitet Paraolimpijski, Australijską Drużynę Lekkoatletów, Amerykański Związek Narciarsko-Snowboardowy, Drużyny Wioślarskie Nowej Zelandii oraz Kanady i wiele innych.

W 2011 i 2012 marka 2xu była sponsorem Harvey Bay Triathlonu.

2xu legginsy

Dlaczego warto wybrać odzież 2xu do triathlonu?

Odzież kompresyjna jest chętnie wybierana przez osoby zawodowo zajmujące się sportem, jednak nie tylko profesjonaliści mogą korzystać z zalet jakie takie ubrania zapewniają. Szczególnie osoby dużo trenujące, które potrzebują wsparcia organizmu w regeneracji sił po treningu oraz chcą podnosić wydolność organizmu w bezpieczny sposób, mogą korzystać z odzieży 2xu. Odzież kompresyjna dzięki delikatnemu uciskowi mięśni pozwala na osiąganie lepszych wyników.

Triathlon to wymagająca dyscyplina sportowa. Ze względu na złożony charakter zawodów triathlonowych sportowiec musi być wyposażony w odzież, która pozwoli na komfortowe ćwiczenia w różnych dyscyplinach. Inne wymagania stawia przed triathlonistą bieg, inne jazda rowerem, jeszcze inne pływanie – odzież 2xu tworzona z myślą o zawodnikach trójboju projektowana jest w taki sposób, aby sprostać wszystkim wymaganiom.

Spodenki kolarskie do triathlonu 2xu to wygodne rozwiązanie, umożliwiające swobodne trenowanie na każdym odcinku zawodów triathlonowych. Dzięki cienkiej wkładce w spodniach krocze jest odpowiednio chronione przed otarciami w trakcie kolarskiej części zawodów, jednocześnie wkładka nie utrudnia pływania ani biegowej części triathlonu.

Do podstawowych elementów odzieży triathlonowej 2xu można zaliczyć pianki do pływania. Ze względu na specyfikę tego rodzaju ubrań wymagane jest ich odpowiednie pielęgnowanie, aby mogły służyć użytkownikowi przez wiele lat. Obcisła pianka może być trudna zarówno do założenia, jak i ściągnięcia, dlatego warto stosować odpowiednie naturalne środki natłuszczające, które zwiększają komfort ich noszenia. W trakcie zawodów triathlonowych istotnym elementem zawodów jest czas, w jakim sportowiec pokonuje określoną trasę – istotne jest, aby zminimalizować czas potrzebny na założenie i ściągnięcie pianki 2xu. Dlatego wszyscy użytkownicy powinni zapoznać się ze szczegółowymi informacjami producenta na temat prawidłowego korzystania z produktów marki.

Odpowiednia odzież dla kobiet

Dla kobiet trenujących dowolne dyscypliny sportowe, w tym triathlon, istotne jest zadbanie o prawidłowe podparcie biustu. Ze względu na budowę anatomiczną kobiety powinny osłaniać wrażliwe części ciała przed niesprzyjającym działaniem grawitacji.

Staniki sportowe 2xu powstały z myślą o solidnej stabilizacji biustu, bez względu na jego wielkość. Nawet najmniejszy biust potrzebuje odpowiedniego wsparcia – ścięgna Coopera, które tworzą tę część ciała są bardzo wrażliwe na rozciąganie, dlatego nieodpowiednie ich podparcie czyni nieodwracalne szkody. Wybierając stanik sportowy 2xu konieczne jest dobranie odpowiedniego modelu – najważniejszym parametrem jest dopasowanie. Odpowiedni stanik powinien ściśle przylegać pod biustem, w górnej części klatki piersiowej, w okolicach pach oraz ramion. Każda część ciała powinna być zabezpieczona, jednocześnie biustonosz sportowy musi być na tyle luźny, aby nie wrzynać się we wrażliwe części.

Panie o większym biuście, miseczce C lub większej, powinny dodatkowo wybierać biustonosze z podkładkami pod ramiączka, które zminimalizują ryzyko wrzynania się w skórę materiału.

Leginsy kompresyjne 2xu

Obcisłe modele sportowych spodenek są wygodną alternatywą dla dresów lub luźnych spodenek sportowych. Odzież kompresyjna 2xu zapewnia nie tylko komfort treningu, ale również sprzyja szybszej rozgrzewce, minimalizuje ryzyko kontuzji oraz wpływa na skrócenie czasu, jakiego mięśnie potrzebują na regenerację po treningu. Spodnie kompresyjne 2xu to nowoczesne produkty wykorzystujące medyczne właściwości stymulującego działania ucisku. Dedykowane kolekcje odzieży dla mężczyzn i kobiet pozwalają na najlepsze dopasowanie ubrań do anatomii ciała osób danej płci.

2xu proponuje różne modele leginsów – różne długości nogawki pozwalają na wygodny trening wielu dyscyplin sportowych oraz na dopasowanie odzieży do panujących warunków atmosferycznych. W ofercie australijskiego producenta dostępne są 4 typy legginsów:

 • Core compression tight – lekkie materiały zapewniają dobrą elastyczną i przewiewność, poprawiają regenerację mięśni po treningu.
 • Elite copression tight – wzmocniony materiał w tylnej część leginsów zapewnia wsparcie wszystkim mięśniom nóg, minimalizuje zmęczenie i poprawia możliwości wysiłkowe mięśni.
 • MCS Elite Compression Tight - nowa generacja materiału pozwala na dokładne wsparcie mięśni, stawów i ścięgien, dzięki minimalizowaniu ich drgań i, co za tym idzie, zmniejsza ryzyko kontuzji.
 • Recovery Compression Tight – najlepszy wybór po treningu. Usprawniają przepływ krwi, wpływając na dotlenienie mięśni.

Odzież 2xu w sklepie Addnature.pl

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą 2xu w ofercie Addnature.pl. W ofercie australijskiego producenta odzieży kompresyjnej dostępny jest bogaty wybór produktów sportowych, dopasowanych do potrzeb osób podejmujących się zróżnicowanych aktywności. Atrakcyjna i prosta stylistyka oraz wysoka jakość poszczególnych produktów sprawiają, że są one chętnie wybierane przez profesjonalnych sportowców oraz przez wszystkie osoby, którym zależy na korzystaniu z ubrań wysokiej jakości, które poprawiają nie tylko wygodę, ale również możliwości sportowca.Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy, kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.